EGBL - III stage Tallinn ESTONIA


Welcome
E G B L 20
S E A S O N 2019/2020
U 13
U 14
U 15
U 17 Division 1
U 17 Division 2
U 19
Reglament 2019/2020
Contacts 2019/2020
Basketball Camp in Latvia
Teams
About us
Olympic stars of EGBL
Partners
LIVE TV
Season 2018 / 2019
2018/2019 SUPERFINALS
U 13
U 14
U 16 Division 1
U 16 Division 2
U 18
SEASON 2017/2018
2017/18 SUPERFINALS
U 12
U 13
U 15
U 17
U 19
SEASON 2016/2017
U 12
U 14
U 16
U 18
SEASON 2015/2016
U 15
   S U P E R F I N A L
   I stage Div.2 Czluchow POLAND
   I stage Riga LATVIA
   I stage Riga LATVIA
   II stage ANIKSCIAI LITHUANIA
   II stage SALDUS LATVIA
   II stage Div.2 Kuremaa ESTONIA
   III stage Kuremaa ESTONIA
   III stage Tallinn ESTONIA
   III stage Div.2 Riga LATVIA
U 17
U 19
SEASON 2014/2015
2014/2015 SUPERFINALS
SEASON 2013/2014
SEASON 2012/2013
SEASON 2011/2012
Archive seasons 2000-2011


 European
 girls and boys
 basketball leagues


  www.eybl.lv  





EGBL

U 15

Division 1

III stage
03.-06. March 2016
Tallinn  Estonia

ONLINE
 
B Group
Liepaja Basketball school   Liepaja , Latvia

Basketball school Riga/Ridzene  Riga , Latvia
MKK Sokolow SA   Sokolow Podlaski, Poland
Sport club Audentes   Tallinn , Estonia
 

C Group
BC Tapiolan Honka  Espoo , Finland

Sodertalje BBK   Sodertalje , Sweden
Skuru IK Basket  Stockholm , Sweden
Espoo Basket team  Espoo , Finland

04.03.2015
9:00   BS Riga/Ridzene - Skuru IK Basket      52:41
10:30 MKK Sokolow SA - Södertälje BKK        19:45
12:00 SC Audentes - Espoo Basket Team       37:58
13:30 BS Liepaja - Tapiolan Honka                  46:66
15:00 Södertälje BKK - BS Riga/Ridzene        40:55
16:30 Skuru IK Basket - MKK Sokolow SA       51:30
18:00 Tapiolan Honka - SC Audentes               88:37
19:30 Espoo Basket Team - BS Liepaja
          56:38
 
05.03.2015
9:00   MKK Sokolow SA  - Tapiolan Honka       21:83
10:30 BS Riga/Ridzene-Espoo Basket Team  47:32
12:00 SC Audentes - Skuru IK Basket              31:53         
13:30 BS Liepaja - Södertälje BKK                    39:24
15:00 Tapiolan Honka - BS Riga/Ridzene       47:28
16:30 Espoo Basket Team-MKK Sokolow SA  48:29
18:00 Södertälje BKK - SC Audentes                41:30
19:30 Skuru  Basket -BS Liepaja  
                    54:37
 
06.03.2015
9:00  MKK Sokolow SA-BS Riga/Ridzene        29:57
10:30 BS Liepaja - SC Audentes                       54:49
12:00 Tapiolan Honka - Södertälje BKK          54:33
13:30 Espoo Basket Team-Skuru IK Basket   36:54
14.45 Closing ceremony
 

 

Sport hall:
Audentes Sports centr
Tondi street 84, 11316, Tallinn
 
ACCOMMODATION :
All teams will be accommodated at hotel Dzingel.
Address is Männiku tee 89, Tallinn.
http://www.dzingel.ee/en/  
 
CONTACT :
Andra Viirpalu
Mobile: +372 5667 4720
E-mail: viirpaluandra@gmail.com
 

 
   

 
 




















 



Refrigerant gas R410a R134A R404A R32