EGBL - I stage 17-20.10.19 Grodno BELARUS


Welcome
E G B L 20
S E A S O N 2019/2020
U 13
U 14
U 15
U 17 Division 1
   III stage 27.02-1.03.20 Sierakowice POLAND
   III stage 27.02-1.03.20 Saulkrasti LATVIA
   II stage 16-19.01.20 Minsk BELARUS
   II stage 16-19.01.20 Riga LATVIA
   I stage 17-20.10.19 Grodno BELARUS
   I stage 24-27.10.19 Saulkrasti LATVIA
U 17 Division 2
U 19
Reglament 2019/2020
Contacts 2019/2020
Basketball Camp in Latvia
Teams
About us
Olympic stars of EGBL
Partners
LIVE TV
Season 2018 / 2019
2018/2019 SUPERFINALS
U 13
U 14
U 16 Division 1
U 16 Division 2
U 18
SEASON 2017/2018
2017/18 SUPERFINALS
U 12
U 13
U 15
U 17
U 19
SEASON 2016/2017
U 12
U 14
U 16
U 18
SEASON 2015/2016
U 15
U 17
U 19
SEASON 2014/2015
2014/2015 SUPERFINALS
SEASON 2013/2014
SEASON 2012/2013
SEASON 2011/2012
Archive seasons 2000-2011


 European
 girls and boys
 basketball leagues


  www.eybl.lv  



 
 
 European Girls Basketball League
     

 
 Season 2019/2020

 
 I stage     
U17
 Division 1
 

 17-20.10.2019      
 Grodno , BELARUS
 
 
ONLINE 

 
A group
 
Grodnooblsport-BC Prinemanie  Grodno , Belarus
Basketball club Tsmoki Minsk  Minsk , Belarus 
RGUOR Minsk   Minsk , Belarus 
DUSSH UGMK Junior Ekaterinburg , Russia
 

C group
Basketball club Kolibri  Riga , Latvia 
Basketball school Riga/Centrs Riga , Latvia 
Basketball team  COP   St.Petersburg , Russia
Basketball club MUKS Poznan  Poznan , Poland

 
18.10.2019

SPORT HALL 1 - Gagarina str. 18/1
10.00
Tsmoki Minsk - BC Kolibri                    63:59
11.30 BC Prinemanie - MUKS Poznan             69:51

16.00
Riga/Centrs – UGMK Junior                 50:56
17.30 Basketball team  COP - RGUOR Minsk  
SPORT HALL  2
- Popovicha str. 1

9.30
   RGUOR Minsk - Riga/Centrs                57:38
11.00
UGMK Junior - Basketball team  COP    24:40 
15.30 BC Kolibri -
BC Prinemanie                  54:44
17.00
MUKS Poznan - Tsmoki Minsk              40:53
 
19.10.2019 

SPORT HALL  1
- Gagarina str. 18/1
9.30  UGMK Junior - MUKS Poznan               34:30
11.00
RGUOR Minsk - BC Kolibri                   61:49
15.30
Riga/Centrs - BC Prinemanie               40:43
17.00
Basketball team COP - Tsmoki Minsk    39:50
SPORT HALL  2
- Popovicha str. 1
9.30   Tsmoki Minsk - Riga/Centrs                35:38
11.00
BC Prinemanie-Basketball team COP     52:43
15.30
MUKS Poznan - RGUOR Minsk             22:73
17.00
BC Kolibri - UGMK Junior                    45:28
 
20.10.2019

SPORT HALL  1
- Gagarina str. 18/1

9.00
UGMK Junior - Tsmoki Minsk                 33:43
10.30
Basketball team  COP - Riga/Centrs     55:34
SPORT HALL  2
- Popovicha str. 1
9.30 MUKS Poznan - BC Kolibri                    41:62
11.00 BC Prinemanie - RGUOR Minsk             63:55
13.00 Closing Ceremony
 
CONTACTS:
Svetlana Vakula
+375298857740
 office-206@oblsport.grodno.by

 EGBL representative at the tournament:
Radionov Yaroslav
PH: +375 255006786

HOTEL:
Hotel Pyshki
Grodno region Podlabensky s / c, Pyshki 32
http://grodnotourist.by/pyshki/
 

SPORT HALL 1
Gagarina str.18/1
Grodno , Belarus

 
SPORT HALL 2
Popovich str.1
Grodno , Belarus

 

 



Refrigerant gas R410a R134A R404A R32