EEGBL - SEASON 2011/2012

Welcome
S E A S O N 2018 / 2019
U 13
U 14
U 16 Division 1
U 16 Division 2
U 18
Reglament 2017/2018
Contacts 2017/2018
Teams
About us
Basketball Camp in Latvia
Olympic stars of EGBL
Partners
LIVE TV
SEASON 2017/2018
2017/18 SUPERFINALS
U 12
U 13
U 15
U 17
U 19
SEASON 2016/2017
U 12
U 14
U 16
U 18
SEASON 2015/2016
U 15
U 17
U 19
SEASON 2014/2015
2014/2015 SUPERFINALS
SEASON 2013/2014
SEASON 2012/2013
SEASON 2011/2012
   2011/2012 - Results - U15
   2011/2012 - Results - U17
Archive seasons 2000-2011


 European
 girls and boys
 basketball leagues


  www.eybl.lv  





SEASON 2011/2012



1997/1998

U15

Stages

Stage I 6.-9.October 2011 Czluchow,Poland 

Stage I 13.-16.October 2011 Riga,Latvia

Stage II 8.-11.December 2011 Moscow,Russia

Stage II 15.-18.December 2011 Minsk, Belarus

 Stage III 16.-19.February 2012 Helsinki,Finland

Stage III 13.-16.March 2012 Kuremaa,Estonia

Superfinal  19.-22.April 2012  Vilnius , Lithuania !!!



 Team Participants

1. Basketball school Riga/Ridzene   Riga,Latvia

2. Basketball club Spartak   Vidnoje,Russia

3. RGUOR Minsk   Minsk,Belarus

4. Pomerania 97  Gdansk,Poland

5. Basketball club Star  Tallinn,Estonia

6. Basketball club Wartti Basket Helsinki,Finland

7. A.Gomelski Olympic reserve school  Moscow,Russia

8. Pomerania 98   Gdansk,Poland

9.Basketball club Tapiolan Honka  Espoo,Finland

10. SDJSOR Samara   Samara,Russia

11.Basketball school Riga/TTP  Riga,Latvia

12.Sports school Jelgava  Jelgava,Latvia

13.Basketball school Trinta I  Moscow,Russia

14.Basketball school Trinta II Moscow,Russia

15.Basketball club Penza   Penza,Russia

16. LKC - Panevezys   Panevezys,Lithuania






1995/1996

U17

Stages

Stage I 15.-18.September 2011 Belgorod,Russia

Stage I 22.-25.  September 2011 Smogron,Belorussia

Stage II 10.-13. November 2011 Ostroleka,Poland

Stage II 17.-20. November 2011  Moscow,Russia

Stage III 19.-22. January 2012 Riga,Latvia

Stage III 26.-29. January 2012 Moscow,Russia

SUPERFINAL 03.-06 May 2012 Czluchow,Poland !!!



 Team Participants

1. SDJSOR Smorgon   Smorgon,Belorussia

2. SDJSOR Trinta I   Moscow,Russia

3. SDJSOR Trinta II   Moscow,Russia

4. LKC-V.Knasiaus KM   Klaipeda,Lithuania

5. MUKS Unia Basket   Ostroleka,Poland

6. Berdiansk DJSS-95   Berdiansk,Ukraine

7. SDJSOR No.5    Belgorod,Russia

8. Basketball club Kolibri   Riga,Latvia

9. HBA PHYK Cadets   Helsinki,Finland

10. Sport club Audentes   Tallinn,Estonia

11. A.Gomelski Olympic reserve school Moscow,Russia

12. B/C Horsholm BBK   Copenhagen,Denmark

13. OSSM PZKosz Mazovia   Warsawa,Poland

14. OSSM PZKosz Pomerania   Gdansk,Poland

15. Sport school Valmiera   Valmiera,Latvia

16. Basketball club Penza  Penza,Russia






 








SEASON 2010/2011

1995/1996

STAGES:

Stage I D + B Berdiansk, Ukraine 16.-19. September 2010

  Stage I A + C  21-24.10.2010 Vilnius, Lithuania

Stage II C + B  11-14.11.2010 Riga, Latvia  

Stage II  D + A  09.-12.12.2010 Chlukov, Poland  

Stage III C + D  13-16.01.2011 Riga, Latvia
 

 

Stage III A + B  03-06.03.2011 Vilnius, Lithuania
 


SUPER FINAL  Tallinn, Estonia  7.-10.
April 2011

 


Group  A

SDJSOR Smorgon                                    Smorgon,Belorussia

SDJSOR Trinta I                                       Moscow,Russia

SDJSOR Trinta II                                      Moscow,Russia

Vilnius basketball school                       Vilnius,Lithuania


Group  B   

MUKS Unia Basket                                Ostroleka,Poland 

SDJSOR Dinamo                                    Kursk,Russia

Berdiansk DJSS-95                               Berdiansk,Ukraine

SDJSOR No.5                                          Belgorod,Russia   


Group C

Basketball Club Kolibri                         Riga,Latvia

SDJSOR Olimp                                        St.Petersburg,Russia         

Basketball club Audentes                  Tallinn,Estonia

BC Spartak                                            Vidnoye, Russia

  

Group D

BC  Horsholm BBK                    Copenhagen,Denmark                         

OSSM PZKosz Pomerania 95            Gdansk,Poland

OSSM PZKosz Pomerania 96            Gdansk,Poland 

Basketball club  SISU                        Copenhagen,Denmark 













 

EEGBL

Season 2009/2010



TEAMS

1.

Basketball club "KOLIBRI" 

Riga, Latvia 

2.

SDJSOR "Olimp" 

St.Petersburg, Russia

3.

SDJSOR "No.5" 

Belgorod, Russia

4.

"Smorgon SDJSOR"

Smorgon, Byelorussia

5.

Basketball club "Pomerania 95" 

Gdansk,  Poland

6.

Vilnius basketball school 

Vilnius, Lithuania

7.

Berdiansk DJSS-95

Berdiansk, Ukraine

8.

Vilnius basketball school 2

Vilnius, Lithuania

9.

Basketball club "AUDENTES" 

Tallin, Estonia

10. 

MUKS Unia Basket Ostrołęka

Ostrołęka, Poland 

11.

SDJSOR "DINAMO"

 Kursk, Russia

12.

Basketball club "Pomerania 96"Gdansk, Poland


 Group A

 Vilnius basketball school

  Vilnius, Lithuania

 MUKS Unia Basket Ostrołęka

 Ostrołęka, Poland

  Vilnius basketball school 2

 Vilnius, Lithuania


Group B

 Basketball club "KOLIBRI" 

 Riga, Latvia

 SDJSOR "DINAMO"

 Kursk, Russia
 Berdiansk DJSS-95

 Berdiansk, Ukraine


Group C

 Basketball club "Pomerania 96" 

Gdansk,  Poland

 SDJSOR "No.5"

Belgorod, Russia

 SDJSOR "Olimp"

 St.Petersburg, Russia

Group D

 "Smorgon SDJSOR"

Smorgon, Byelorussia
 Basketball club "AUDENTES" Tallin, Estonia
 Basketball club "Pomerania 95" Gdansk,  Poland















All the games online
http://online.basket.ee/
 



бухгалтерский аутсорсинг , расчет налогов, бухгалтерская фирма,
бухгалтерский учет, бухгалтерское обслуживание, Стоимость бухгалтерского обслуживания, бухгалтерия, Налоговое Спокойствие