EEGBL - III stage 22-25.02.18 Parnu ESTONIA


Welcome
Season 2019/2020 PROJECT
Basketball Camp in Latvia
Reglament 2017/2018
Contacts 2018/2019
Teams
About us
Olympic stars of EGBL
Partners
LIVE TV
S E A S O N 2018 / 2019
2018/2019 SUPERFINALS
U 13
U 14
U 16 Division 1
U 16 Division 2
U 18
SEASON 2017/2018
2017/18 SUPERFINALS
U 12
U 13
U 15
   III stage 01-04.03.18 Jurmala LATVIA
   III stage 01-04.03.18 Ikskile LATVIA
   III stage 22-25.02.18 Minsk BELARUS
   III stage 22-25.02.18 Parnu ESTONIA
   II stage 18-21.01.18 Sokolow Podlaski POLAND
   II stage 11-14.01.18 Tallinn Audentes ESTONIA
   II stage 11-14.01.18 Saldus LATVIA
   II stage 11-14.01.18 Tallinn Kalev ESTONIA
   I stage 02-05.11.17 Minsk BELARUS
   I stage 02-05.11.17 Ostroleka POLAND
   I stage 26-29.10.17 Moscow RUSSIA
   I stage 26-29.10.17 Riga LATVIA
U 17
U 19
SEASON 2016/2017
U 12
U 14
U 16
U 18
SEASON 2015/2016
U 15
U 17
U 19
SEASON 2014/2015
2014/2015 SUPERFINALS
SEASON 2013/2014
SEASON 2012/2013
SEASON 2011/2012
Archive seasons 2000-2011


 European
 girls and boys
 basketball leagues


  www.eybl.lv  





EGBL
Season 2017/2018
U15
/2003-2004/
 
       Parnu , ESTONIA        
22-25.02.2018

Group A 
BS Riga/Ridzene  Riga , Latvia

SDJSOR nr.7- Prinemanie Grodno, Belarus  
Tapiolan Honka  Espoo, Finland
BC Kolibri Riga, Latvia 

Group B
Sport club Audentes  Tallinn , Estonia 
School 221  St. Petersburg, Russia
KDYSUSH Ilyinskaya
  Moscow Region , Russia
Sport school Parnu   Parnu  , Estonia 

Friday, 23.02

Court  1

09:30
  KDYSUSH Ilyinskaya-Tapiolan Honka   32:55
11:00
 SC Audentes - BS Ridzene                      21:65
15:00
Tapiolan Honka - Parnu Sport school     85:35
16:30
  BS Ridzene - School 221                          72:38
Court  2

10:00 
Parnu Sport school - BC Kolibri             48:60
11:30
  School 221 - Prinemanie                        30:68
15:30
  BC Kolibri - KDYSUSH Ilyinskaya           55:51
17:00
  Prinemanie - SC Audentes                     63:42

Saturday, 24.02

Court  1

10:00
   KDYSUSH Ilyinskaya -BS Ridzene       37:54
11:30
  School 221 - BC Kolibri                           35:62
15:30
  BS Ridzene - Parnu Sport school          52:40
17:00
  Tapiolan Honka  - School 221               70:26
Court  2

09:30
  Parnu Sport school-Prinemanie            31:91
11:00
  SC Audentes  - Tapiolan Honka            25:64
15:00
  Prinemanie-KDYSUSH Ilyinskaya         56:48
16:30
  BC Kolibri - SC Audentes                        61:22

Sunday, 25.02

Court  1

10:00
  SC Audentes - KDYSUSH Ilyinskaya    31:46
11:30
  BS Ridzene -  BC Kolibri                         54:34
Court  2

10:30
  Prinemanie-Tapiolan Honka                 58:62
12:00
  Parnu Sport School - School 221         54:38
13.15
  Closing ceremony
 

CONTACT :
Katrin Kallit
Coach of Pärnu Spordikool
katrinkallit@gmail.com
+37256658744

Riinu Veber
Coach of Pärnu Spordikool
riinuv@gmail.com
+37256483886

 
ACCOMMODATION :
Motell Reldor.
Address is Lao 8, Pärnu.
http://reldor.ee/majutus/motell/

GAME ARENA :
Parnu Spordihall.
Address is Riia maantee 129, Pärnu.
http://www.parnusport.ee/et/tutvustus








































































бухгалтерский аутсорсинг , расчет налогов, бухгалтерская фирма,
бухгалтерский учет, бухгалтерское обслуживание, Стоимость бухгалтерского обслуживания, бухгалтерия, Налоговое Спокойствие