EGBL - II STAGE D2 8-11.12.16 Podolsk RUSSIA


Welcome
EGBL 20th ANNIVERSARY
S E A S O N 2019/2020
U 13
U 14
U 15
U 17 Division 1
U 17 Division 2
U 19
Reglament 2019/2020
Contacts 2019/2020
Basketball Camp in Latvia
Teams
About us
Olympic stars of EGBL
Partners
LIVE TV
Season 2018 / 2019
2018/2019 SUPERFINALS
U 13
U 14
U 16 Division 1
U 16 Division 2
U 18
SEASON 2017/2018
2017/18 SUPERFINALS
U 12
U 13
U 15
U 17
U 19
SEASON 2016/2017
U 12
U 14
U 16
   SUPERFINAL 25-28.05.17 Aerhus DENMARK
   III STAGE 23-26.02.17 Valmiera LATVIA
   III STAGE D2 23-26.02.17 Kuremaa ESTONIA
   III STAGE 16-19.02.17 Sokolow Podlaski POLAND
   II STAGE 15-18.12.16 Kosice SLOVAKIA
   II STAGE 8-11.12.16 Parnu ESTONIA
   II STAGE D2 8-11.12.16 Podolsk RUSSIA
   I STAGE 20-23.10.16 Riga LATVIA
   I STAGE D2 20-23.10.16 Riga LATVIA
   I STAGE 06-09.10.16 GRODNO BELARUS
U 18
SEASON 2015/2016
U 15
U 17
U 19
SEASON 2014/2015
2014/2015 SUPERFINALS
SEASON 2013/2014
SEASON 2012/2013
SEASON 2011/2012
Archive seasons 2000-2011


 European
 girls and boys
 basketball leagues


  www.eybl.lv  



EGBL season 2016/2017

U 16 /2001-2002/
Division 2       II stage

08.-11.December 2016 

Podolsk , Moskow region , RUSIA



A  GROUP
Basketball school Riga/Jugla  Riga , Latvia

Basketball club Helmi Basket   Helsinki , Finland

Sport club Audentes Tallinn , Estonia
Sport club Siit Sealt   Järvamaa , Estonia
 
B GROUP
Basketball club Kolibri  Riga , Latvia
SSOR Podolsk   Podolsk , Moscow region , Russia

Sport school Champion Kiev , Ukraina

Basketball club UKS 7 Sopot , Poland

09.12.2016
9.00   BC Kolibri - Basketball club UKS 7       54:48
10.30 SS Champion - SSOR Podolsk              17:58
12.00 BS Riga/Jugla-Sport club Siit Sealt    70:20

13.30 BC Helmi Basket  - SC Audentes         27:42
 
15.30 BC UKS 7  - SSOR Podolsk                     31:58

17.00 BC Kolibri - Sport school Champion    35:20
18.30 SC Siit Sealt  - BC Helmi Basket          45:38

20.00 Sport club Audentes-BC Riga/Jugla  
36:52

10.12.2016

9.00 Sport club Siit Sealt - SC Audentes      22:63

10.30 Sport school Champion - BC UKS 7    53:32

12.00 BS Riga/Jugla  - BC Helmi Basket      56:28

13.30 SSOR Podolsk - BC Kolibri                    58:29

15.00 Game 13 Siit Seat – UKS 7                   22:27
16.30 Game 14 Helmi Basket–Champion    44:54
18.00 Game 15 Riga/Jugla – Kolibri              51:34
19.30 Game 16 Audentes – Podolsk             36:53   

11.12.2016
9.00   7.-8. palce game Siit Seat –Helmi Basket   0:20
10.30 5.-6. place game UKS 7 – Champion           27:40
12.00 3.-4. place game Kolibri – Audentes           35:20
13.30 1.-2. place game Riga/Jugla – Podolsk      54:46
14.45 Closing Ceremony


Contacts:
Valentina Borisova
+79099573456
grandger9090@bk.ru

 Sergei Filkov
+79265571686
s.filkov2015@yandex.ru


Hotel :
"Sportivnaja" Gotvalda str.4 , Podolsk

Sporta Hall:
"DK October" Sverdlova str. 38 , Podolsk
 


 



 












































Refrigerant gas R410a R134A R404A R32